איך מבצעים נכון חיבור גוגל אנליטיקס לוורדפרס?

חיבור גוגל אנליטיקס לוורדפרס זה אולי הדבר הראשון שעושים אחרי שמתקינים אתר חדש והוא אולי אחד הכלים הכי חשובים למשווק האינטרנטי היום, ובעלי האתרים יכולים בעזרתו להוציא את המיטב מאתר האינטרנט שלהם.

היום אנחנו נלמד איך אפשר לבצע את החיבור הזה החלק מהכניסה לגוגל אנליטיקס ועד להגדרתו הנכונה באתר הוורדפרס שלנו, זה אמנם נשמע מאיים אך תופתעו לגלות שזהו תהליך פשוט מאוד וגם אדם בעל יכולות טכניות לא גבוהות יוכל לעשות את החיבור הזה בקלות!

חיבור גוגל אנליטיקס לוורדפרס זה כזה פשוט?

אחרי שתבינו כמה זה פשוט, לא תבינו למה פחדתם מהמשפט הזה, חיבור האתר לכלים חיצוניים.

אנחנו נתחיל עם הבסיס של החיבור הנ"ל, בשני דברים פשוטים מאוד – פתיחת חשבון בגוגל אנליטיקס והקמת אתר וורדפרס.

אם אין לכם עדיין אתר וורדפרס ואתם רוצים להקים אחד, אתם יכולים לראות את הקורס שילמד אתכם "איך לפתוח בלוג בפחות מ11 דקות?"

לאחר שיש לנו כבר אתר ואנחנו רוצים להטמיע בו את הקוד של גוגל אנחנו צריכים עוד דבר בסיסי – פתיחת חשבון בגוגל אנליטיקס, אם יש לכם כבר חשבון של גוגל אתם יכולים פשוט להיכנס לכתובת הזאת ותיפתח לכם האפשרות של גוגל אנליטיקס.

לאחר מכן לחיצה על "Sign Up" או "הרשם" תעביר אותנו לחלון הבא, בו אנחנו נקים את הנכס שלנו או בעצם "ניצור חשבון לאתר שלנו".

פתיחת חשבון חדש בגוגל אנליטיקס

1)בחירה של אתר או אפליקציה – אנחנו במקרה הזה נבחר אתר, כי אנחנו רוצים לחבר אתר וורדפרס למערכת ולא אפליקציה.

2) שם החשבון – מה יהיה השם של החשבון, מתחת לחשבון אחד אפשר להגדיר עד 50 נכסים (אתרים) נפרדים, אגב, ניתן לפתוח עד 100 חשבונות לאימייל אחד.

3) שם האתר – השם שיוצג לכם מתחת לכרטיסיה נכסים ואפליקציות במערכת האנליטיקס, זהו שם בשבילכם, כדי שוכלו לדעת מה אתם רואים.

4) כתובת האתר – מהי הכתובת אותה גוגל צריך לבדוק במערכת (שימו לב שיש באפשרויות בחירה גם HTTPS וגם HTTP)

5) סוג התעשיה – תכונה זו ספציפית יותר רלוונטית להשוואה של האתר שלך מול אתרים נוספים בתעשיה, ככה תוכל לדעת מה המצב של האתר שלך מול אתרים באותו תחום.

6) מה הזמן שבו מוגדר האתר – כדי שתוכלו לדעת בדיוק מה עשו הגולשים באתר שלכם, ושהתצוגה הזו תהיה מותאמת לשעות שלכם.

ומה אלה שאר הדברים שמסומנים ב"וי"?

מוצרים ושירותים של גוגל – האם אתם רוצים לתרום בעזרת מידע שישלח מהאתר שלכם לשירותים ולמוצרים של גוגל?

מדידות – האם אתם רוצים לשלוח מידע אנונימי לגוגל כדי שיוכל להשוות את האתר שלכם לאתרים אחרים?

תמיכה טכנית – האם אתם מאשרים למומחים של גוגל להיכנס לחשבון האנליטיקס שלכם כדי לסדר דברים שיהיו לכם בעיות איתם?

מומחי חשבון – האם אתם רוצים שמומחים של גוגל יעברו על האנליטיקס שלכם ויציעו לכם שירותים שמבוססים על המידע שהם מוצאים אצלכם בחשבון?

 

לאחר מכן תוכלו ללחוץ על "קבל מזהה מעקב" כדי להמשיך, אחרי זה תופיע לכם הודעה ששואלת האם אתם מסכימים לתנאים והמגבלות של גוגל אנליטיקס, תבחרו את המדינה שלכם ותאשרו או לא תאשרו, לאחר שקראתם אותם כמובן, את התנאים.

מזל טוב יצרתי חשבון, מה השלב הבא?

כל הכבוד, סיימתם להגדיר את החשבון באנליטיקס

כרגע הנכס שלכם קיים, כל מה שנשאר לכם לעשות זה לחבר אותו לאתר הוורדפרס שלכם, אל תיבהלו מכל מה שמופיע שם, אתם לא צריכים לדעת מהם כל הפרטים שמופיעים שם, מה שחשוב לנו זה שני דברים, הקוד מעקב שאתם רואים בקוביה הימנית תחתונה או בתוספים מסוימים, רק המספר שרשום בTracking-ID.

תוכלו לראות אותם בתמונה הבאה:

 

נכס קיים בגוגל אנליטיקס

סיימנו את החלק המסובך בגוגל אנליטיקס, עכשיו צריך להגדיר את הוורדפרס

באתר הוורדפרס שלנו יש כמה אפשרויות להטמעת קוד המעקב של גוגל, לא בכולן צריך את כל הקוד שהוצאנו מהגוגל אנליטיקס.

אפשרות ראשונה:

התוסף החביב עליי נקרא "GADWP -Google Analytics Dashboard for WP" בעזרת תוסף זה תוכלו לחבר את גוגל אנליטיקס לאתר שלכם בצורה כזאת שתוכלו לראות בה כמה משתנים ישירות מלוח הבקרה של הוורדפרס שלכם!

השימוש בו הוא גם מאוד פשוט, נכנסים להגדרות של התוסף לאחר שהתקנו אותו, לוחצי על הכפתור Authorize Plugin – מה שיוביל אתכם לשלב הבא – חיבור האתר לחשבון האנליטיקס שלכם, לוחצים על הקישור Get Access Code ועוקבים אחרי השלבים, כזה פשוט!

בסיום תוכלו להיכנס לעמוד הראשי בניהול האתר שלכם ולראות את הסטטיסטיקה ישירות בלוח הבקרה.

אפשרות שניה:

אפשרות נוספת היא תוסף בשם Insert Headers and Footers שמאפשר לנו לשים את הקוד שראינו בתמונה הקודמת ופשוט להעתיק אותו לתוך הגדרות התוסף – בהדר, לא בפוטר, כדי שקוד המעקב יכנס לפעולה בלי לחכות עד שיטען הפוטר של האתר.

אפשרות זו תטמיע את הקוד בכל עמוד באתר שיש בו הדר ופוטר, שימו לב שאם אתם בונים אתר עם תבנית עמוד של אלמנטור קנבס אין לכם הדר ופוטר, תצטרכו להוסיף ידנית את קוד המעקב בעמודים אלה…

אפשרות שלישית (למתקדמים בלבד):

האפשרות האחרונה היא אפשרות שלא מומלצת אם אתם לא יודעים מה אתם עושים או לא יודעים להסתכל על הקוד ולהבין מה קורה שם, לא הייתי ממליץ לנסות אותה, אתם יכולים להסתכל על האפשרויות הקודמות ולבצע אותן בקלות…

באפשרות זו אנחנו רוצים להבין איפה הקוד נמצא?
הוא נמצא בעצם בהדר של האתר שלנו.
צריך להבין קצת את המבנה של וורדפרס,אחד הקבצים הוא קובץ בשם header.php, קובץ זה מייצר לנו את ההדר של האתר שלנו, תוכלו להיכנס לעריכת הקובץ הזה (כמובן שלעשות גיבוי לפני כן) ולהכניס את הקוד מעקב שקיבלנו מגוגל בתוך קובץ זה, כיוון שהקובץ הזה נטען בכל עמוד (שוב, כזה שלא בנוי על התבנית אלמנטור קנבס), גם קוד המעקב שלנו יטען בכל פעם שנטען עמוד מלא באתר.

שימו לב, אם אתם עורכים את הקובץ מומלץ לעקוף אותו ע"י העתקת הקובץ לתבנית הבת, דבר זה מבטיח שהקוד לא ימחק ברגע שמעדכנים את התבנית, מה שיכול לשכתב את קובץ ההדר.

תעבירו את זה הלאה:

הצטרפו לקהילה שלנו

פרקים נוספים שיכולים לעניין אותך:

בא לי ללמוד היום על בריאות פוקוס מסחר עסקים תת מודע הורות

דילוג לתוכן